Esmaspäev, 23. oktoober 2017

Kohanimed

Kool: Antsla Gümnaasium
Aine: Lõimingutund: eesti keel, kirjandus ja loodusõpetus
Klass: 5.a
Õpetajad: Iri Reile ja Ülle Anier
Teema: Kummalised kohanimed
Kui soovite end proovile panna, siis head mängimist! Lõimingutunni mängud on aadressil: https://www.purposegames.com/game/kummalised-kohanimed https://learningapps.org/3961698

Reedel, 20. oktoobril toimus 5.a loodusõpetuse ja kirjanduse lõimingutund, kus tegutseti ühiselt Eesti kontuurkaardi kokkupanekul, tehti paaristööna tahvelarvutist Tebo keskkonnas kohanimemänge, kuulati kõigi õpilaste kodus kirjutatud kentsaka kohanime saamisloo muistendit. Õpilane tutvustas "Eesti kohanimeraamatu" põhjal Antsla nime saamislugu ning arvutati Antsla linna vanus.
Tund algas videoklipiga "Eesti suurim kohanimeraamat". Saadi teada ja ka hiljem  näha 3 kg kaaluvat ja 1000-leheküljelist "Eesti kohanimeraamatut". Põnev oli avastada muuhulgas, et on kolm Soe küla, lisaks 9 Soe-liitsõnalist küla.


Kohanimede asukohtade leidmise kiirus tahvelarvutist üllatas õpetajaidki.  Lõimingutunni mängud on aadressil: https://www.purposegames.com/game/kummalised-kohanimed https://learningapps.org/3961698
Õpilased said lihvida ka kuulamisoskust:  vaja oli iga klassikaaslase kohamuistendit hoolega kuulata. Liikumist oli tunnis mitmel korral: oli tähestikuline järjekord maakondade, kentsakate kohanimede või sünniaja järjestamisel. Põnevust jätkus kaheks õppetunniks. Kasutegur oli suur, nime saamislugu ja asukoha määramine on põnev tegevus. 
Vaheajale mindi vastu rõõmsa teadmisega, et Eestimaal on põnevaid nimesid  - jõuaks kord ka paljudes kohtades ära käia, see oleks tore!


 Õpetajad Ülle ja Iri tänavad loomingulisuse ja aktiivsuse eest!
 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar